برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

پوکر آنلاین

برای ورود به سایت کلیک کنید

بازی پوکر آنلاین یکی از بازی‌های محبوبی است که افراد زیادی را سرگرم می‌کند. این بازی ترکیبی از شانس و مهارت است. پارامترهایی مثل شمارش، ریسک پذیری، تحلیل آنی کمک می‌کند تا در این بازی میزان جذابیت بالا برود و همچنین با اطلاع از قوانین این بازی و رعایت یکسری نکات میتوان در این بازی موفق شد.

در این مقاله قصد داریم به طور کامل آموزش پوکر آنلاین را خدمت شما ارائه دهیم. شما با آموزش بازی پوکر آنلاین میتوانید لحظات مفرحی را تجربه کنید و علاوه بر آن سودی هم کسب کنید.

آموزش پوکر آنلاین

برای آموزش بازی پوکر آنلاین شما باید ابتدا بدانید که بازی پوکر آنلاین سبک‌های متفاوتی دارد. قبل از هر چیز باید برای خود مشخص کنید قصد دارید در چه سبکی بازی کنید. یکی از سبک‌هایی که یادگیری آن را به شما پیشنهاد می‌دهیم، سبک هولدم (تگزاس) است. علت آن این است که این سبک، تمامی سبک‌های بازی پوکر آنلاین را تحت پوشش قرار می‌دهد و با یادگیری آن بقیه سبک‌ها را به راحتی یاد می‌گیرید.

سبک‌های بازی پوکر آنلاین

  • پوکر تگزاس هولدم
  • پوکر اوماها
  • پوکر چینی
  • پوکر ۵ کارتی
  • جوکر پوکر

قوانین هر کدام از این سبک‌ها متفاوت است که باید این قوانین را یاد بگیرید. برای برد در بازی پوکر آنلاین نیاز به یک سری مهارت‌هایی است که شما با یادگیری این مهارت‌ها می توانید علاوه بر لذت بردن از بازی پوکر آنلاین به کسب درآمد از آن نیز برسید.

بازی پوکر با ۵۲ کارت پاسور انجام می‌شود که شامل ۴ خال مختلف در بازی است. هر کدام از خال ها شامل ۱۳ لو است. با ترکیب اعداد و عکس ها می‌توان این ۱۳ برگ را دید پس طبیعی است که ترتیبی نیز در این ۱۳ کارت وجود داشته باشد که این ترتیب در بازی پوکر نیز در مواقعی قابل اهمیت است.

قوانین بازی پوکر آنلاین به سبک هولدم (تگزاس)

در سبک بازی هولدم (تگزاس) پوکر آنلاین، دیلر(گرداننده بازی) به پلیر‌ها (بازیکنان) برای شروع بازی دو کارت می‌دهد. البته در بازی پوکر آنلاین کارت‌ها به صورت خودکار پخش می‌شود و وکامپیوتر نقش دیلر را ایفا می‌کند. سپس دوتا از بازیکن‌ها باید شرط اجباری (بلایندها) را در پات بگذارند تا بازی آغاز شود.

بازی با دو کارت شروع می‌شود. این سبک از پوکر آنلاین را می توان از ۲ نفر تا ۹ نفر انجام داد. البته حالت بهینه و ایده آل آن بازی با چهار یا پنج بازیکن است. زیرا در تعداد‌های بالا ممکن است کمی اوضاع شلوغ و گیج کننده شود. به یاد داشته باشید در مورد پوکر این نقل مشهور گفته می‌شود که باید با بازیکنان بازی کنید نه با کارت‌ها.

بعد از بت اولیه و اینکه بازی یک دست چرخید و همه بازیکنان چک (تایید کردن دست) دادند، نوبت به دیلر می‌شود که برگ‌هایی را رو کند. این برگ‌ها به ترتیب شامل برگ‌های فلاپ است که از ۳ کارت می‌باشد تشکیل می‌شود، فورت استریت، یک کارت است و در انتها ریور که آن هم تک کارت است.

بازیکنان در انتهای هر کدام از نوبت‌ها اجازه افزایش بت و یا چک دادن را در بازی دارند. برای مثال از جمله این نوبت‌ها می توان به پیش از آمدن فلاپ و بعد از آمدن فلاپ اشاره کرد. بازیکنان حرفه ای توان این را دارند که سنگ بنای استراتژی بازی خود را حتی پیش از رو شدن فلاپ بچینند.

بازیکنان در انتهای هر کدام از نوبت ها اجازه افزایش بت و یا چک دادن را در بازی دارند برای مثال از جمله این نوبت‌ها می توان به قبل از آمدن فلاپ و بعد از آمدن فلاپ اشاره کرد. البته اگر نفرات قبل از شما ریز داده باشند و شما تمایلی به ادامه بازی نداشته باشید می‌توانید فولد دهید.

به یاد داشته باشید با یاد گرفتن قالب کلی بازی پوکر می توانید به همه سبک‌های پوکر آنلاین مسلط شوید. زیرا اساس کلی آن‌ها یکسان است.

قوانین کلی پوکر

اگر ساده بخواهیم بگوییم، در پوکر پنج برگ روی زمین میان بازیکنان مشترک محسوب می‌شوند. در هولدم با دو برگ می‌توانید بازی کنید. در حالی که در اوماها باید دو برگ از چهار برگ دستتان را انتخاب کرده و قوی ترین ترکیب جایگشت پنج تایی را با آنان بسازید.

این دست‌ها شامل فور آو کایند یا کاره، فول هاوس، فلاش یا رنگ، استریت، ثری آو کایند، تو-پیر و پیر هستند. در صورتی که هیچ کدام از این شرایط صادق نباشد، های کارت تعیین کننده دست برنده خواهد بود.

قوانینی ضمنی نیز وجود دارند. مثلا در صورتی که روی زمین استریت تشکیل شده باشد، تمامی بازیکنان حداقل استریت محسوب شده و pair های آنان محلی از اعراب نخواهد داشت.

قوانین پوکر آنلاین به سبک اوماها

سبک اوماها یکی از سبک‌های بازی پوکر آنلاین است در اینجا به این سبک نیز خواهیم پرداخت.

در ابتدا باید بدانید که سبک اوماها با سبک هولدم تفاوت چندانی ندارد ولی در تعداد کارت‌های اولیه و تغییر احتمالات دست‌ها کمی تفاوت وجود دارد.

تفاوت اصلی در تعداد کارت‌هایی است که دیلر در ابتدا بین بازیکنان پخش می کند و در این سبک شروع بازی با ۴ کارت است. پس از تقسیم این تعداد کارت در بین همه ی پلیرها بازی مجدد به همان روال قبل انجام می شود.

همچنین در اوماها احتمال آمدن دست‌های قوی و یا برخورد دو دست از آن‌ها بسیار بیشتر است. به طور مثال فلاش یا رنگ که در هولدم یک دست بسیار قوی است، در اوماها یک دست متوسط محسوب می‌شود.

قوانین پوکر آنلاین به سبک چینی

این سبک از بازی پوکر در بین چینی‌ها رواج دارد. قوانین این بازی به نسبت ساده‌تر است و برای کسانی که در بازی پوکر مبتدی هستند بهتر است. همچنین در این بازی شرط بندی صورت نمی‌گیرد.

در بازی پوکر چینی کارت های ۵۲ تایی شامل ۴ خال به نام های پیک، دل، گشنیز و خشت است. هر خال دارای ۱۳ کارت بوده کارت های یک تا ده در کنار شاه، بی بی و سرباز را تشکیل می‌دهد.

برنده این بازی کسی است که ارزش کارت های دستش بالاتر است. اگر در سه دست یک بازیکن هر سه دستش بالاترین امتیاز را کسب کند ۶ امتیاز می‌گیرد.

آموزش پوکر ۵ کارتی یا مکزیکی

این سبک یک سبک اگزوتیک بازی محسوب می‌شود. تفاوت عمده ای که این سبک دارد در پخش کارت و ترتیب قدرت است. در این سبک بازیکنان ابتدا پنج کار را برداشته و به دست تشکیل شده در آن نگاه می‌کنند. اگر از آن رضایت داشته باشند چک داده و اگر نه می توانند تا سه کارت را بسوزانند و دوباره کارت بردارند.

همچنین در این بازی فلش از فول هاوس و ثری آو کایند از استریت قوی‌تر است.

 چند توصیه به افرادی که می خواهند پوکر آنلاین بازی کنند

  • به یاد داشته باشید هر چه امروز می‌برید ممکن است فردا ببازید، پس هیچ وقت به قصد طمع و کسب درآمد پوکر آنلاین بازی نکنید. هدفتان را لذت از بازی و تفریح قرار دهید.
  • زمانی که احساس می‌کنید به لحاظ هیجانی در شرایط خوبی نیستید بازی نکنید. زیرا استراتژی خوبی در بازی نمی‌توانید پیاده کنید.
  • وقتی احساس می‌کنید رقیب دست شما را خوانده است و استراتژی شما لو رفته است، یا استراتژی خود را تغییر دهید و استراتژی رقیب را بخوانید و یا بازی را ادامه ندهید.
  • زمانی که دست خوب می‌آورید هیجان زده نشوید.
برای ورود به سایت کلیک کنید

برای ورود به سایت کلیک کنید