Press enter to see results or esc to cancel.

تخته نرد آنلاین

برای ورود به سایت کلیک کنید

تخته نرد آنلاین شرطی

یکی از بازی هایی که در آن نیاز به برنامه‌ریزی ، روش ، شمارش و شانس است تخته نرد می باشد که از قدیمی ترین بازی های شناخته شده تخته ای است و حدودا پنج هزار سال پیش در کشف های باستان شناسی بین النهرین ، می توان به تاریخچه آن پی برد. اما امروزه این بازی با سبکی جدید بصورت تخته نرد آنلاین در سایت تخته نرد اجرا می شود.

در این بازی دو نفره ، بازیکنان مهره ‌های خود را طبق دو عددی که بر روی تاس می باشد در جهت حرکت عقربه ‌های ساعت یا خلاف آن به حرکت در می آورند و درآخر از صفحه  بازی خارج می‌سازند.

در آخر بازیکنی برنده می شود که زودتر از بقیه  مهره ‌های خود را از زمین بازی بیرون نماید.

تخته نرد آنلاین امروزه به سرگرمی مهیج در بین مردم تبدیل شده است و افراد در سایت تخته نرد به صورت شرطی و پولی این بازی را انجام می دهند . تخته نرد بعد از بازی گو و چکرز سومین بازی دنیاست که در بین مردم خاورمیانه و مردم اروپای شرقی و به خصوص  مردم ایران بسیار استفاده میشود . در بعضی از جا های ایران به این بازی نردستان یا تخته نردستان می‌گویند.

این  بازی دو نفره است که در آن  بازیکنان پانزده مهره (چکرز) دارند که با دقت به رول دو تاس میان بیست و چهار مثلث (امتیاز) حرکت می کنند . مقصود  از انجام دادن این بازی جدا کردن همه پانرده مهره نفر مقابل از صفحه می باشد. با بازی در معتبر ترین سایت تخته نرد شرطی آنلاین شما نیز از این بازی لذت ببرید.

تخته نرد یکی از کهن ترین کلاس های بازی های تخته ای و زیر مجموعه ای از خانواده جداول است که باید در آن از شانس و استراتژی (از تاس های غلتکی) بسیاری برخوردار باشی.

در موقعیتی که تاس محتمل است نتیجه واحدی را معین کند ، بازیکن برتر نتیجه برتری را برای سری بسیاری از بازی ها ، تا حدی مثل پوکر جمع می کند.

با چرخیدن هر بار تاس ، نفرات باید از گزینه های بی شماری برای جا به جایی مهره های خود استفاده کنند و ضد حملات محتمل حریف مقابل را پیش بینی کنند.

استفاده بازیکنان از مکعب اضافه ، برای افراد این امکان را فراهم می کند که در هنگام بازی امتیازات خود را بیشتر کنند ، مانند شطرنج.

تخته نرد باعث جلب توجه دانشمندان علوم رایانه شده است . با توجه به این مهم ، نرم افزار تخته نرد آنلاین به وجود آمده است است که قادر به بردن بازیکنان پرقدرت در سطح بین المللی است.

تخته نرد آنلاین را می توان به صورت رقابت های دوستانه ، شرطی و پولی و به صورت مسابقات تخته نرد آنلاین که در کلاس جهانی یا به صورت ساده در سایت تخته نرد بازی کرد.

معتبر ترین سایت تخته نرد شرطی آنلاین و سایت های شرطی ، اکثرا با معرفی سلبریتی ها و چهره های فضای مجازی به مردم ارائه می شوند.

 

عکس بازی تخته نرد

اجرای تخته نرد آنلاین:

  • زمین بازی
  • ۱۵ مهره سیاه و ۱۵ مهره سفید
  • تاس
  • جام تاس یا تاس ریز
  • تاس دو (داو) یا تاس دوبل

 

از جام تاس و تاس دوبل در تخته نرد در ایران استفاده کمتری می کنند ، اما در کشورهای دیگر بیشتر رواج دارد.

حریف کاملا در جهت عکس شما بازی خواهد کرد.

 

هدف بازی:

شما حتما باید با دقت به تاس (حکم بازی) تمامی مهرهای خود را در زمین خود ، که از ۱ تا ۶ شماره گذاری شده است جمع آوری کنید و بعد شروع به برداشتن انها از روی زمین بازی کنید ، بازیکنی که زودتر از دیگران مهره هایش را از زمین بردارد ، برنده بازی تخته نرد آنلاین است.

 

قوانین و حرکت مهره ها در بازی آنلاین تخته نرد شرطی

آیا میشود بازیکنی تاس نیاندازد و از نوبت خود رد شود ؟

نه . هر بازیکنی باید تاس بیاندازد و حتما مهره هایش را حرکت بدهد جز وقتی که حریف خانه هایش را بسته نگه داشته باشد و بازیکن نتواند مهره های را به حرکت در بیاورد.

 

آیا ممکن است بازیکنی فقط یک تاس را بازی کند ؟

اگر قادر به بازی کردن هر دو تاس باشد ، حتما باید بازی کند ، جز وقتی که برای بازیکن هیچ راهی وجود نداشته باشد.

گاهی اوقات ممکن است شما یک تاس را به حرکت در بیاورید به طوری که تاس دیگر شما از بین برود و شما بگویید من دوست ندارم تاس دیگر را به حرکت در بیاورم و این حرکت من است ، ولی دقت داشته باشید که اینگونه نیست و اگر شما امکان بازی کردن را داشته باشید ، باید حتما هر دو تاس را بازی کنید.

 

آیا میشود ابتدا تاس کوچک را بازی کرد ؟

دقت داشته باشید که در بازی تخته نرد آنلاین همیشه اول باید تاس بزرگ را حرکت داد ، اما در بعضی از موارد هم میتوان تاس کوچک تر را اول بازی کرد به شرطی که برایتان سودی از آن حرکت عاید شود ولی به حریف نباید ضرر برسانید.

 

آیا میشود در هر خانه بیشتر از ۵ مهره قرار داد؟

مطابق قوانین بین المللی و جهانی که در مسابقات تخته نرد آنلاین رعایت میشود ، هر بازیکن آزاد است که هر تعداد مهره را در هر خانه قرار دهد . این قانون تنها فقط در انگلستان متفاوت است و طی آن هر بازیکن بیشتر از ۵ مهره در هر خانه نمیتواند بگذارد.

 

یکی از مزیت های بازی تخته نرد آنلاین این است که دیگر تقلبی در بازی صورت نمیگیرد و مسابقات تخته نرد بر اساس قوانین تخته نرد اجرا می شود.

 

عکس تاس تخته نرد

قوانین بازی تخته نرد

قانون زدن مهره ی حریف و حرکت دادن مهره بعد از آن مطابق قوانین مرسوم در ایران برای  شما مجاز نیست و باید بعد از زدن مهره ی حریف ، مهره خود را بر روی دیگر مهره های خود قرار بدهید و یا به نوعی فرار کنید .  مثلا اگر که تاس سفید ۵ – ۲ آورده باشد نمیتواند مهره حریف را بزند و بالا برود ، اما در کشورهای دیگر این قانون وجود ندارد.

خوبی بازی تخته نرد آنلاین این است که مهره ها به صورت خودکار چیده شده است و نیازی به چیدن آن ها در ابتدای بازی نیست.

برپایی بازی تخته نرد شرطی

تخته نرد که به وسیله دو بازیکن صورت می گیرد ، از یک تخته و بیست و چهار مثلث باریک به اسم امتیاز تشکیل شده و برای بازی استفاده می شود . مثلث ها همیشه به طور متناوب از لحاظ رنگی بودن در هر چهار گروه چهار مثلثی قرار می گیرند.

از ربع ها به صفحه اصلی و تخته بیرونی فرد و صفحه اصلی فرد مقابل و تخته بیرونی یاد می شود . تخته های منزل و بیرونی به وسیله ی یک خط الراس پایین وسط تخته بنام نوار ، از همدیگر جدا می شوند .چیدمان متناوب بر عکس آنچه در اینجا نشان داده شده است ، با صفحه اصلی در سمت چپ و صفحه بیرونی در سمت راست است .

امتیازات مرتبط به هر بازیکنی که از صفحه اصلی آن بازیکن شروع می شود ، شماره گذاری می شود . بیرونی ترین نقطه ، امتیاز بیست و چهار است ، که آن هم یک امتیاز حریف است . هر بازیکنی پانزده چکرز رنگ خودش را دارد.

ترتیب اولیه چکرها این گونه است :

دو در هر بیست و چهار امتیاز هر بازیکن ، پنج بر روی سیزده امتیاز هر بازیکن ، سه بار در هشت امتیاز هر بازیکن و پنج امتیاز در شش امتیاز هر بازیکن.

هر دو بازیکن یک جفت تاس مخصوص به خود را دارند و یک فنجان تاس هم برای لرزش ، استفاده می شود.

مکعبی اضافه ، با اعداد دو ، چهار ، هشت ، شانزده ، سی و دو و شصت و چهار در چهره های آن ، برای ردیابی سهام فعلی در بازی استفاده می شود . شیء بازی تخته نرد مقصود از بازی این است که همه چکرهای خودتان را به صفحه اصلی خانه خود منتقل کنید و بعد آن ها را خاموش کنید.

اولین نفری که همه ی  چکرهای خودش را تحمل می کند ، پیروز بازی می شود . جهت حرکت چکرز وایت ، چکرهای قرمز در سمت عکس حرکت می کنند .

حرکت چکرز برای آغاز ، فردی که یک قالب تک بازی می اندازد ، این کار موجب بازی بازیکن در ابتدا و بازی کردن اعدادی که باید بازی شوند ، میشود . اگر اعداد مساوی به وجود بیایند ، هر دو بازیکن دوباره چرخ می شوند تا اعداد مختلف را جمع آوری کنند.

بازیکن با پرتاب شماره بیشتر ، حالا چکرهای خود را مطابق با شماره هایی که در هر دو تاس نشان داده شده است ، به حرکت در می آورد . بعد از اولین دور ، بازیکنان دو چرخش تاس و متناوب را پرتاب می کنند.

رول تاس ها نشان می دهد که بازیکن چند امتیاز یا پیپ را برای به حرکت در آوردن چکرهای خود دارد . چکرها همواره رو به جلو منتقل می شوند ، تا به یک نقطه با شماره کمتر برسند.

 قوانین زیر اعمال می شود:

یک چکر ممکن است فقط به یک نقطه باز منتقل شود ، چکری  که توسط دو یا چند چکر مخالف اشغال نشده است . اعداد روی دو تاس حرکات جدا از هم را تشکیل می دهند.

برای مثال ، اگر بازیکنی ۵ و ۳ رول کند ، خواهد توانست یکی از چکر های ۵ فاصله را به یک نقطه باز و چکری دیگر سه فاصله را به یک نقطه باز منتقل کند ، یا او ممکن است یک چکر را در همه هشت فضا ، به یک نقطه باز انتقال دهد . اما تنها در صورت باز بودن نقطه میانی (یا سه یا پنج فاصله از نقطه شروع).

دو روش که White می تواند یک تخته از [۵] [۳] بازی کند . بازیکنی که دوبله می شود دو برابر اعداد نشان داده شده روی تاس را بازی می کند.

رول ۶ و ۶ این معنا رادارد  که بازیکن چهار عدد شش برای بازی کردن دارد ، او ممکن است هر نوع ترکیبی از چکرهایی را که احساس می کند مناسب برای تکمیل این نیاز حرکت کند.

اگر حرکتی که این بازیکن انجام داده است از نظر قانونی مشکلی نداشته باشد (یا هر چهار شماره یک دوبل) یک بازیکن باید از هر دو عدد رول استفاده کند .

زمانی که فقط یک شماره می تواند پخش شود ، بازیکن باید حتما آن شماره را بازی کند. یا اگر هر یک از شماره ها را بتوان پخش کرد اما هر دو نفر نباشند ، بازیکن باید عدد بزرگتر را بازی کند.

زمانی که از هیچ شماره ای استفاده نمی شود ، بازیکن نوبت خود را از دست می دهد . زمانی که بازی دونفره است ، وقتی هر چهار شماره قابل پخش نباشند ، بازیکن باید به همان اندازه که امکان پذیر است اعداد را بازی کند.

لکه ، به زدن و وارد شدن  نقطه ای که توسط یک چکر تک رنگ از هر رنگ اشغال می شود ، در تخته نرد می گویند.

وقتی چکری مخالف بر روی یک بلات برود ، بلات ضربه را متحمل شده و در میله قرار می گیرد . در هر زمانی که بازیکنی یک یا تعدادی چکر را روی نوار داشته باشد ، اولین وظیفه ای که باید انجام بدهد ، ورود این چکر (ها) به صفحه اصلی مخالف است.

با به حرکت در آوردن آن به یک نقطه باز مطابق با یکی از اعداد موجود در تاس های چرخ دار ، یک چکر وارد می شود.

به عنوان مثال ، اگر یک بازیکن ۴ و ۶ غلت بزند ، محتمل است وارد یک چکر روی چهار امتیاز یا شش امتیاز حریف بشود ، تا زمانی که نقطه محتمل توسط دو یا تعداد بیشتر از چکرهای حریف اشغال نشود.

چنان چه  وایت به همراه نوار چسبانی روی نوار بچرخد [۶] [۴] ، او باید از روی چهار نقطه قرمز در چهار نقطه قرمز داخل شود به دلیل اینکه شش نقطه قرمز باز نیست . اگر هیچ کدام از امتیاز ها باز نباشد ، بازیکن نوبت خود را از دست می دهد.

اگر بازیکنی بتواند برخی اما نه  همه چکر های خود را وارد کند ، باید تا آنجا که امکان دارد وارد شود و بعد از آن باقیمانده نوبت خود را از بین ببرد.

بعد از وارد شدن آخرین مورد در یک بازیکن چکر ، باید شماره های بدون استفاده روی تاس را با حرکت دادن چکی که وارد شده است یا یک چکر دیگر بازی کنید.

خاموش کردن در بازی تخته نرد انلاین زمانی که یک نفر همه ۱۵ چکرز خود را به خانه خودش انتقال می دهد ، محتمل است آغاز به تحمل کند.

یک بازیکن با چرخاندن شماره ای که مطابق با نقطه ای است که در یک جا ساکن است ، یک چکر را خاموش می کند و بعد آن را از روی تخته جدا می کند ، بنابراین چرخاندن ۶ به بازیکن این اجازه را می دهد که تا یک شطرنج را از شش نقطه خارج کند.

در صورتی که بودن یک چکر در نقطه ای که به وسیله رول تعین نشده است ، بازیکن باید با استفاده از یک چکر روی یک نقطه با شماره بیشتر یک حرکت قانونی انجام دهد. اگر قوانین تخته نرد را خوب یاد نگرفته اید نگران نباشید زیرا بازی در سایت تخته نرد بسیار راحت است و خیلی از این قوانین بصورت خودکار انجام می شود.

 

مسابقات تخته نرد آنلاین به صورت جهانی ، شهری و منطقه ای و به صورت آنلاین از معتبر ترین سایت تخته نرد شرطی آنلاین  انجام میگیرد که با شرطی ، پولی بسیار در آن ها رد و بدل میشود.

برای ورود به سایت کلیک کنید

برای ورود به سایت کلیک کنید