برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

تخته نرد آنلاین

برای ورود به سایت کلیک کنید

یکی از بازی هایی که در آن نیاز به برنامه‌ریزی، استراتژی، شمارش و شانس است، تخته نرد آنلاین می باشد. که از قدیمی ترین بازی های شناخته شده، تخته نرد است و حدودا پنج هزار سال پیش در کشف های باستان شناسی بین النهرین، می توان به تاریخچه آن پی برد. اما امروزه این بازی، با سبکی جدید بصورت تخته نرد آنلاین در سایت تخته نرد اجرا می شود.

در تخته نرد آنلاین، بازیکنان مهره ‌های خود را طبق دو عددی که بر روی تاس می باشد در جهت حرکت عقربه ‌های ساعت یا خلاف آن به حرکت در می آورند و در آخر از صفحه  بازی خارج می‌سازند. در تخته نرد آنلاین، آخر بازیکنی برنده می شود که زودتر از بقیه  مهره ‌های خود را از زمین بازی بیرون نماید.

تخته نرد آنلاین شرطی

تخته نرد آنلاین امروزه به سرگرمی مهیج در بین مردم تبدیل شده است و افراد در سایت های تخته نرد آنلاین به صورت شرطی و پولی این بازی را انجام می دهند.

تخته نرد آنلاین، بعد از بازی گو و چکرز سومین بازی دنیاست که در بین مردم خاورمیانه و مردم اروپای شرقی و به خصوص مردم ایران بسیار استفاده میشود. در بعضی از جاهای ایران به این بازی نردستان یا تخته نر دستان می‌گویند.

این بازی دو نفره است که در آن بازیکنان پانزده مهره (چکرز) دارند که با دقت به رول دو تاس میان بیست و چهار مثلث (امتیاز) حرکت می کنند. مقصود از انجام دادن این بازی جدا کردن همه پانزده مهره نفر مقابل از صفحه می باشد. با بازی در معتبرترین سایت تخته نرد آنلاین شرطی، شما نیز از این بازی لذت ببرید.

با چرخیدن هر بار تاس، نفرات باید از گزینه های بی شماری برای جا به جایی مهره های خود استفاده کنند و ضد حملات محتمل حریف مقابل را پیش بینی کنند. استفاده بازیکنان از مکعب اضافه، برای افراد این امکان را فراهم می کند که در هنگام بازی امتیازات خود را بیشتر کنند ، مانند شطرنج.

ورود به بازی: پوکر آنلاین

ویژگی های بازی تخته نرد آنلاین

تخته نرد آنلاین، باعث جلب توجه دانشمندان علوم رایانه شده است. با توجه به این نکته مهم، نرم افزار تخته نرد آنلاین به وجود آمده است. تخته نرد آنلاین را می توان به صورت رقابت های دوستانه، شرطی و پولی و به صورت مسابقات تخته نرد آنلاین که در کلاس جهانی یا به صورت ساده در سایت تخته نرد بازی کرد.

معتبرترین سایت تخته نرد آنلاین و سایت شرط بندی ، اکثرا با معرفی سلبریتی ها و چهره های فضای مجازی به مردم ارائه می شوند.

اجرای تخته نرد آنلاین

از جمله اجزایی که تخته نرد آنلاین در اختیار دارد، عبارت است از:

  • تخته بازی.
  • ۱۵ مهره سیاه و ۱۵ مهره سفید.
  • تاس.
  • جام تاس یا تاس ریز.
  • تاس دو (داو) یا تاس دوبل.

از جام تاس و تاس دوبل در تخته نرد در ایران استفاده کمتری می کنند، اما در کشورهای دیگر بیشتر رواج دارد.

هدف بازی در تخته نرد آنلاین چیست؟

در تخته نرد آنلاین، شما حتما باید با دقت به تاس، تمامی مهرها را در زمین خود، که از ۱ تا ۶ شماره گذاری شده است جمع آوری کنید و بعد شروع به برداشتن آن ها از روی زمین بازی کنید. بازیکنی که زودتر از دیگران مهره هایش را از زمین بردارد، برنده بازی تخته نرد آنلاین است.

قوانین و حرکت مهره ها در بازی تخته نرد آنلاین

از جمله نکاتی که در بازی تخته نرد آنلاین باید به آن توجه کرد، عبارت است از:

در تخته نرد آنلاین، آیا بازیکن می تواند تاس نریزد؟

خیر چنین چیزی ممکن نمی باشد. در تخته نرد آنلاین، هر بازیکنی باید تاس بیاندازد و حتما مهره هایش را حرکت بدهد جز وقتی که حریف خانه هایش را بسته نگه داشته باشد و بازیکن نتواند مهره های را به حرکت در بیاورد.

آیا ممکن است بازیکنی فقط یک تاس را بازی کند ؟

در تخته نرد آنلاین، فرد اگر قادر به بازی کردن هر دو تاس باشد، حتما باید آن را بازی کند. جز وقتی که برای بازیکن هیچ راهی وجود نداشته باشد.

گاهی اوقات در تخته نرد آنلاین، ممکن است شما یک تاس را به حرکت در بیاورید. به طوری که تاس دیگر شما از بین برود و شما بگویید من دوست ندارم تاس دیگر را به حرکت در بیاورم و این حرکت من است. ولی دقت داشته باشید که در تخته نرد آنلاین اینگونه نیست و اگر شما امکان بازی کردن را داشته باشید، باید حتما هر دو تاس را بازی کنید.

آیا میشود ابتدا تاس کوچک را بازی کرد ؟

دقت داشته باشید که در بازی تخته نرد آنلاین، همیشه اول باید تاس بزرگ را حرکت داد. اما در بعضی از موارد هم میتوان تاس کوچک تر را اول بازی کرد به شرطی که برایتان سودی از آن حرکت عاید شود ولی به حریف نباید ضرر برسانید.

آیا میشود در هر خانه بیشتر از ۵ مهره قرار داد؟

مطابق قوانین بین المللی و جهانی که در مسابقات تخته نرد آنلاین رعایت میشود، هر بازیکن آزاد است که هر تعداد مهره را در هر خانه قرار دهد. این قانون تنها فقط در انگلستان متفاوت است و در طی آن، در تخته نرد آنلاین،  هر بازیکن بیشتر از ۵ مهره در هر خانه نمی تواند بگذارد.

یکی از مزیت های بازی تخته نرد آنلاین این است که دیگر تقلبی در بازی صورت نمیگیرد و مسابقات تخته نرد بر اساس قوانین تخته نرد اجرا می شود.

قوانین بازی تخته نرد

قانون زدن مهره حریف و حرکت دادن مهره بعد از آن مطابق قوانین مرسوم در ایران برای شما مجاز نیست و باید بعد از زدن مهره حریف، مهره خود را بر روی دیگر مهره های خود قرار دهید و یا به نوعی فرار کنید.  مثلا اگر تاس سفید ۵ – ۲ آورده باشد نمی تواند مهره حریف را بزند و بالا برود، اما در کشورهای دیگر این قانون وجود ندارد.

خوبی بازی تخته نرد آنلاین این است که مهره ها به صورت خودکار چیده شده است و نیازی به چیدن آن ها در ابتدای بازی نیست.

برپایی بازی تخته نرد شرطی

تخته نرد که به وسیله دو بازیکن صورت می گیرد، از یک تخته و بیست و چهار مثلث باریک به اسم امتیاز تشکیل شده و برای بازی استفاده می شود. مثلث ها همیشه به طور متناوب از لحاظ رنگی بودن در هر چهار گروه چهار مثلثی قرار می گیرند.

امتیازات مربوط به هر بازیکنی که از صفحه اصلی آن بازیکن شروع می شود، شماره گذاری می شود. بیرونی ترین نقطه، امتیاز بیست و چهار است، که آن هم یک امتیاز حریف است. هر بازیکنی پانزده چکرز رنگ خودش را دارد.

ترتیب اولیه چکرها چگونه است؟

دو چکرز در هر بیست و چهار امتیاز هر بازیکن، پنج بر روی سیزده امتیاز هر بازیکن، سه بار در هشت امتیاز هر بازیکن و پنج امتیاز در شش امتیاز هر بازیکن. هر فرد یک جفت تاس مخصوص به خود را دارند و یک فنجان تاس هم برای لرزش، استفاده می شود.

بازیکن با پرتاب شماره بیشتر، حالا چکرهای خود را مطابق با شماره هایی که در هر دو تاس نشان داده شده است، به حرکت در می آورد. بعد از اولین دور، بازیکنان دو چرخش تاس و متناوب را پرتاب می کنند.

رول تاس ها نشان می دهد که بازیکن چند امتیاز یا پیپ را برای به حرکت در آوردن چکرهای خود دارد. چکرها همواره رو به جلو منتقل می شوند، تا به یک نقطه با شماره کمتر برسند.

ورود به بازی: حکم آنلاین

 قوانینی که در ارتباط با چکرزها باید رعایت شود

اگر بازیکنی ۵ و ۳ رول کند، خواهد توانست یکی از چکر های ۵ فاصله را به یک نقطه باز و چکری دیگر ۳ فاصله را به یک نقطه باز منتقل کند. یا او ممکن است یک چکر را در همه هشت فضا، به یک نقطه باز انتقال دهد. اما تنها در صورت باز بودن نقطه میانی (یا سه یا پنج فاصله از نقطه شروع).

رول ۶ و ۶ این معنا را دارد که بازیکن چهار عدد شش برای بازی کردن دارد. او ممکن است هر نوع ترکیبی از چکرهایی را که احساس می کند مناسب است برای تکمیل این نیاز، حرکت کند. زمانی که فقط یک شماره پخش شود، بازیکن باید حتما آن شماره را بازی کند.

جمع بندی

مسابقات تخته نرد آنلاین به صورت جهانی شهری و منطقه ای و به صورت آنلاین از معتبر ترین سایت تخته نرد شرطی آنلاین انجام میگیرد که با شرطی، پولی بسیار در آن ها رد و بدل میشود.

برای ورود به سایت کلیک کنید

برای ورود به سایت کلیک کنید